Sun Savunma

Helikopter Geliştirilmiş Görüş Sistemlerinde FAA-Elbit Ortaklığı

HAVACILIK 19 Nisan 2017 - 22:27 5 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Helikopter Geliştirilmiş Görüş Sistemlerinde FAA-Elbit Ortaklığı

Helikopter Geliştirilmiş Görüş Sistemlerinde FAA-Elbit Ortaklığı

Yazar: James T. McKenna | 4 Nisan 2017

Çeviren: Ercan Caner |Sun Savunma Net |10 Nisan 2017

Elbit Systems’ SkyVis.

Elbit Systems firması, FAA (Federal Aviation Administration) ile birlikte helikopterlerde gelişmiş görüş sistemlerinin geliştirilmesi maksadıyla işbirliği yapacağını ve kendi imali olan Heli-ClearVision sisteminin, FAA’nin Atlantic City, New Jersey’deki Teknik Merkezinde, Sikorsky S-76 modeli bir helikoptere entegre edileceğini açıklamıştır.

İsrail, savunma, anayurt güvenliği ve ticari ürün üreticisi Elbit Systems firması, yapılan çalışmanın havalimanlarında bulunan pistlere yaklaşmanın yanı sıra kara ve deniz üzerinde bulunan helikopter panellerine yaklaşmalarda da kendi geliştirdiği, gelişmiş görüş sistemlerinin kullanılmasını kapsadığı açıklamasını yapmıştır. Firma yetkilileri, helikopter uçuşlarının kendine has özelliklerinin dikkate alındığını ve tipik baş üstü göstergelerine ilave özelliklerin de Heli-ClearVision sitemine eklendiğini vurgulamaktadırlar.

Yapılan anlaşmaya göre Elbit System firması, FAA envanterinde bulunan S-76 modeli helikopterin, firma tarafından geliştirilen Heli-ClearVision ve Synthetic Vision System (Sentetik Görüş Sistemi) ve Combined Vision System (Birleştirilmiş Görüş Sistemi) gibi alt sistemlerinin değerlendirilmesi maksadıyla kullanılacağını ifade etmektedir.

Operasyonel konseptlere ilave olarak yapılacak değerlendirmeler, alet yaklaşmalarının görerek yaklaşma safhalarında görsel referans ve ipuçları muhafaza etmek için gereken sensör kriterlerinin irdelenmesi ve görerek uçuşlarda uçuş emniyetinin geliştirilmesini kapsayacaktır.

Elbit System firması, FAA ile birlikte yürütülecek çalışma ve değerlendirme esnasında farklı hava şartları, gündüz ve gece, yatay seyrüsefer ve dikey yönlendirmeli lokalizer performans yaklaşmaları dahil farklı yaklaşma yöntemleri ile uçuşlar icra edileceğini ifade etmektedirler.

Bütün uçuculara emniyetli uçuşlar dilerim.

 Oledya Tasarım Evi -  Reklam
Editör
levent@oledya.com

Oledya Reklam & Tasarım Ofisi adlı firmada çalışmaktadır. Aynı zamanda bazı haber sitelerinde editörlük ve blog sitelerinde webmasterlik yapmaktadır.

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP