Sun Savunma

Tabancanız Bir Tüfeğe Dönüşüyor

SAVUNMA 09 Kasım 2016 - 11:59 340 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Tabancanız Bir Tüfeğe Dönüşüyor

Tabancanız Bir Tüfeğe Dönüşüyor

Yazar: David Israel

Çeviren: Ercan Caner

lockhart-tactical

Kiryat Shmona – İsrail merkezli ateşli silah üreticisi CAA Tactical firması, Glock ve daha birçok model tabancayı bir tüfeğe dönüştüren, Micro Roni® isimli ürününü piyasaya sürdüğünü açıkladı. Firma tarafından piyasaya sürülen yaklaşık 300 ABD doları fiyatındaki yeni kit, Glock modeli tabancaların yanı sıra, Beretta, CZ, Glock, H&K ve Sig Sauer modeli tabancalarda da kullanılmaktadır.

Micro Roni® bir tabancayı tüfeğe dönüştüren piyasaya sürülen en yeni kittir. Tabancalar ile birlikte kullanılmak üzere geliştirilen hafif ve sağlam platform alüminyum polimer gövdelidir. Katlama sistemi ve atış sıhhatini artırmak maksadıyla ilave bir dipçik, optik görüş sistemi, gece görüş cihazı ve lazer görüş sistemi kit kapsamına dâhil edilmiştir. Micro Roni® kiti Glock tabancanın sökülmesini gerektirmemektedir, 3. veya 4. nesil Glock modeli bir tabanca kitin içerisine sokularak saniyeler içerisinde kullanıma hazır hale gelmektedir.

Micro Roni® kitini üreten CAA Tactical firması web sitesinde yaptığı açıklamada misyonlarının, dünya çapında sağlam ve operasyonlarda denenmiş ateşli silah aksesuarları imal eden bir firma olmak olduğunu açıklamaktadır. Firma bünyesinde İsrail ordusundan profesyonel atıcılar, terör uzmanları ile keşif ve komando personeli görev yapmaktadır.

roni-donusum-kiti

RONI® dönüşüm kiti, tabanca atışlarında atıcıya daha iyi bir kavrama ve atış sıhhati sağlamak üzere tasarlanan birçok aksesuardan oluşan bir kittir. Beretta, CZ, Glock ve daha birçok tabanca ile birlikte kullanılabilir. Kitin kullanılması atıcıya daha uzun menzil, hedefi daha süratli görebilme ve 75 metreye kadar olan hedefleri etkili bir şekilde ateş altına alma imkân ve kabiliyetleri sağlamaktadır.

CAA Tactical firması tarafından geliştirilen RONI® dönüşüm kitinin özellikleri ve sağladığı avantajlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Tabanca 6 saniye içerisinde atışa hazır duruma gelmektedir,
  • Tabancanın kit ile kullanılması için sökülmesine gerek yoktur,
  • Dürbün ve gece görüş nişangâhları mevcuttur,
  • İlave aksesuarlar için üç adet ray sistemi eklenmiştir,
  • 5 mm çapa kadar susturucular ile birlikte kullanılabilir,
  • Katlanabilir ve sökülebilir dipçik ile donatılmıştır,
  • İlave şarjör tutucusu mevcuttur,
  • Çok yönlü tetik muhafaza emniyeti ve
  • Çok yönlü, kolay ve hızlı şarjör değiştirme.

CAA Tactical firması tarafından geliştirilen RONI® dönüşüm kiti ile ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten erişilebilir.

https://www.caagearup.com/roni-pistol-carbine-conversion#

CAA Tactical firması tarafından geliştirilen RONI® dönüşüm kitinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LR-4NMNYP3sOledya Tasarım Evi -  Reklam
Editör
levent@oledya.com

Oledya Led Aydınlatma - Reklam - Matbaa ve 3 Boyutlu zemin/duvar uygulamaları yapan firmanın işletmecisidir. Aynı zamanda bazı haber sitelerinde editörlük ve blog sitelerinde webmasterlik yapmaktadır.

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD Ordusu Avrupa’daki Kuvvetlerini Takviye Ediyor

ABD Ordusu Avrupa’daki Kuvvetlerini Takviye Ediyor

IŞİD Musul Üniversitesinde Kimyasal Silahlar Üretti

IŞİD Musul Üniversitesinde Kimyasal  S...

MUHAREBE SAHASINDA HAYATTA KALMAK İÇİN SOĞAN MODELİ

MUHAREBE SAHASINDA HAYATTA KALMAK İÇİ...

Çin Uydular Aracılığıyla İHA Saldırıları Düzenliyor

Çin Uydular Aracılığıyla İHA Saldırıları Düzenliyor

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP