Sun Savunma

‘‘Allahü Ekber’’ diye bağıran herkes vurulacak!

GÜNCEL HABER 07 Ekim 2017 - 21:31 0 YORUM YAPILDI

‘‘Allahü Ekber’’ diye bağıran herkes vurulacak!

 ‘‘Allahü Ekber’’ diye bağıran herkes vurulacak!

First to Know, 26 Ağustos 2017

Çeviren: Ercan Caner,  Sun Savunma Net, 7 Ekim 2017

Venedik kentinin belediye başkanı; ‘‘Allahü Ekber’’ diye bağıran herkesin keskin nişancılar tarafından vurulacağı tehdidinde bulundu.

Sağ görüşlü Venedik kenti belediye başkanı Luigi Brugnaro’nun,  Barcelona saldırısından bir hafta sonra, Rimini’de icra edilen bir konferans esnasında; ‘‘St. Mark Meydanında, Allahü Ekber diye bağıran herkesin, dört adım dahi atmaya fırsat bulamadan, keskin nişancılar tarafından vurulacağını’’ ifade etti.

Popüler turist kenti Venedik için; London, Paris, Nice ve Barcelona’da gerçekleştirilen benzer terör saldırılarından korunma tedbirlerini açıklarken; ‘‘Terörizm söz konusu olduğunda, güvenliğimizi artırmak zorundayız. Venedik kentinde birkaç ay önce Rialto köprüsünü havaya uçurmayı planlayan dört teröristi yakaladık’’ sözlerini kullanmıştır.

 

Venedik kenti belediye başkanı Luigi Brugnaro

Telegraph’in bildirdiğine göre; Venedik kenti belediye başkanı Luigi Brugnaro, “Onlar Allah’a gitmek ve ona kavuşmak istediklerini söylediler, bu nedenle biz onları, köprüyle birlikte havaya uçmalarına fırsat vermeden, silahlarla vurarak direkt olarak Allah’a yollayacağız.’’ sözlerini sarf etmiştir.

Florence belediye başkanı Do Nardella, aynı konferansta bir odaya girerken ‘‘Allahü Ekber’’ diye bağırmış ve sonrasında özür dilemeye zorlanmıştır. Facebook mesajında Do Nardella, yaptığı şaka ile kimseyi incitmek istemediğini dile getirmiş ve video görüntüleri ve sarf ettiği sözler için özür dilemiştir.

‘‘Kimseyi, özellikle de Müslüman toplumunu incitmek gibi bir niyetim yoktu. Dinleri hakkında bir şaka yapmak ve son günlerdeki trajik olayları hatırlatmak gibi bir niyetim de yoktu.’’

‘‘Allahü Ekber’’ Arapça bir ifadedir ve anlamı ‘‘Allah daha büyüktür’’, fakat genellikle ‘‘Allah büyüktür’’ şeklinde tercüme edilmektedir. Müslüman toplum tarafından çok sık olarak kullanılan bir ifadedir, fakat Batı dünyasında terör saldırısı öncesinde teröristlerin bağırdığı sözler olarak bilinmektedir.


Çok popüler bir turizm kenti olan Barselona’nın Las Ramblas bölgesinde, bir kamyonetin kalabalığa dalması sonrasında 13 kişi hayatını kaybetmiş, 130 kişi de yaralanmıştır.

Çevirenin Notları: Yazının orijinaline aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

http://firsttoknow.com/anyone-shouting-allahu
-akbar-will-shot-snippers-venice-mayor-claims/

 oledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır. Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Putin Obama’nın Türkiye Darbesini Nasıl Şah-Mat Etti

Putin Obama’nın Türkiye Darbesini Nasıl Şah-Mat  Etti Hannibal Genseric, La Cause du Peuple, 27 Temmuz 2016 20:02 UTC   ABD ordusunun NATO...

Saçlarınız bir gecede beyazlar mı?

Saçlarınız bir gecede beyazlar mı? Korku veya Stres Saç Rengini Değiştirebilir mi? Ercan Caner Soru: Saçlarınız stres veya korkudan beyazlayabilir mi...

Kapat