Sun Savunma

BEYAZ EV ABD ELÇİLİKLERİNİ, KUDÜS’Ü İSRAİL’İN BAŞKENTİ OLARAK TANIMA PLANI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

GÜNCEL HABER 05 Aralık 2017 - 8:46 0 YORUM YAPILDI

BEYAZ EV ABD ELÇİLİKLERİNİ, KUDÜS’Ü İSRAİL’İN BAŞKENTİ OLARAK TANIMA PLANI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

BEYAZ EV ABD ELÇİLİKLERİNİ, KUDÜS’Ü İSRAİL’İN BAŞKENTİ OLARAK
TANIMA PLANI HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Yazar: Hana Levi Julian, Jewish Press, 1 Aralık 2017

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 4 Aralık 2017

Beyaz Ev. Beyaz Saray değil, kendilerinin ‘‘Beyaz Ev’’ diye adlandırdığı bir yere neden Beyaz Saray denilir ki? Foto: Chanh Nguyen/Pixabay

The Wall Street Journal tarafından bildirildiğine göre; Trump yönetimi, dünyanın her yerindeki Birleşik Devletler elçiliklerini, Kudüs’ü İsrail devletinin resmi bölünmemiş başkenti olarak tanıma yönündeki planlarını bildirmiştir. Plan, halen Tel Aviv kentinde bulunan Birleşik Devletler Büyükelçiliğinin, Kudüs kentine taşınmasını da kapsamaktadır.

The Wall Street Journal’ın haberine göre; plan henüz sonlanmış durumda değildir, fakat dünyanın çeşitli yerlerindeki temsilcilere, olası protestolara hazır olmaları ve bulundukları ülke yönetimlerine bilgi vermeleri maksadıyla haber verilmiştir.

 Yetkililer gelecek hafta içinde resmi bir açıklama yapılabileceği bilgisini vermişlerdir.

Başkan Donald Trump, Kongre tarafından alınan ve Tel Aviv’de bulunan Birleşik Devletler Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasını gerektiren ‘‘Kudüs Elçiliği ve 1995 Tanıma Yasasını’’ diğer bir altı ay için erteleme yazısını imzalayıp imzalamama konusunda yeni bir 4 Aralık miadı ile karşı karşıyadır. Yasa kapsamında bulunan erteleme yetkisi başkana, ulusal güvenlik riski olması durumunda bu kararı altı ay öteleme yetkisi vermektedir.

Bir Beyaz Ev sözcüsünün açıklamalarına göre; Başkan Donald Trump, geçmişte yaptığı bütün konuşmalarda, elçiliğin Kudüs’e taşınması işinin daima ‘‘Eğerden Ziyade’’ bir zaman meselesi olduğunu ifade etmiştir.

Beyaz Ev sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre başkan henüz seçenekleri değerlendirme aşamasındadır ve resmi olarak ilan edilecek bir karar bulunmamaktadır.


Çevirenin Notları: Yazı aslına sadık kalınarak çevrilmiştir ve yazar ile yayımcı kuruluşun görüşlerini yansıtmaktadır. Yazının çevrilmesi Sun Savunma Net Sitesi ve çevirenin yazıda ifade edilen görüşleri paylaştığı anlamına gelmemektedir.

‘‘Ateş olmayan yerden duman çıkmaz’’ Türk Atasözü. Büyük İsrail Planı saat gibi işlemektedir. ‘‘Orta Doğu için Siyonist Plan’’ başlıklı yazımızı aşağıdaki link üzerinden okuyabilirsiniz. https://sunsavunma.net/analiz/orta-dogu-icin-siyonist-plan/

Yazının orijinal metnine aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

White House Notifies US Embassies Around the World of Plan to Recognize Jerusalem as Capital of Israel

Tel Avivoledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
error: İntihal saygısızlıktır ;)
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
ABD Birlikleri Türkiye-Suriye Sınırında Devriyede

ABD Birlikleri Türkiye-Suriye Sınırında Devriyede Yazarlar: Barbara Starr ve Angela Dewan, CNN, 30 Nisan 2017 Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 1 Mayıs...

Trump İslami Reform Yanlısı Sisi’nin Arkasında

Trump İslami Reform Yanlısı Sisi’nin Arkasında İslamcıların sonu mu geldi? Yazar: Cynthia Farahat, The Hill, 29 Aralık 2016 Çeviren: Ercan...

Kapat