Sun Savunma

ŞAM HAVAALANINDA DEV PATLAMA

GÜNCEL HABER 27 Nisan 2017 - 9:51 0 YORUM YAPILDI

ŞAM HAVAALANINDA DEV PATLAMA

ŞAM HAVAALANINDA DEV PATLAMA

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 27 Nisan 2017

Suriye ve uluslararası medya organlarının bildirdiklerine göre; bu sabah erken saatlerde meydana gelen bir patlama, Şam Havaalanı çevresindeki alanı sarstı.

Suriye Al-Mayadeen TV kanalının bildirdiğine göre patlama, Şam Uluslararası Havaalanı yakınlarında bir yangına neden oldu. Patlamanın nedeni hala bilinmemektedir.

Patlama sonrasında bölgeden alınan görüntülerin derhal sosyal medyaya yayıldığı olayın sorumluluğunun, Lübnan’daki Hizbullah yanlısı TV kanalı Al-Manar tarafından İsrail hava kuvvetlerine ait olduğu iddia edilmektedir.

Şam bölgesindeki isyancı kuvvet kaynakları, olayın Şam havaalanı yakınlarındaki, İran destekli silahlı kuvvetler tarafından kullanılan bir patlayıcı deposuna yapılan hava saldırısı nedeniyle meydana geldiğini iddia etmektedirler. Reuters haber ajansının bildirdiğine göre; isyancılar bölgeye en az beş adet hava saldırısı düzenlendiğini iddia etmektedirler.

Henüz Suriye, İsrail ve İran yetkilileri tarafından herhangi bir resmî açıklama yapılmamıştır. Patlama Şam kentinden de duyulmuştur. Şam havaalanı kentin 25 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. Patlamanın havaalanı içinde meydana gelmediği bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmıştır.

Çevirenin Notları. Yazının orijinaline aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

https://www.aerotime.aero/en/airports/18496-
breaking-huge-blast-at-damascus-airportoledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Vietnam’67

Vietnam’67 Yazar: Cynthia Beach Guthrie, The New York Times, 18 Temmuz 2017 Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 20 Temmuz...

Sun Savunma Havacılık Teknoloji Analiz

Sorumlu Zekalar Ortak Hareket Ederler… Sun Savunma Net web sitesi tamamen amatör bir ruhla kurulan ve Savunma, Havacılık, Teknoloji, Güncel...

Kapat