Sun Savunma

BAŞKANIN ULUSA SESLENİŞİ

GÜNCEL POLİTİKA 02 Temmuz 2017 - 9:55 0 YORUM YAPILDI

BAŞKANIN ULUSA SESLENİŞİ

Beyaz Ev

Basın Sekreterliği Ofisi

Derhal Açıklanmak Üzere

30 Haziran 2017

BAŞKANIN ULUSA SESLENİŞİ

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 1 Temmuz 2017

Sevgili Amerikalılar,

Bu hafta Beyaz Evde, sevdikleri illegal göçmenler tarafından öldürülen Amerikalı aileler tarafından ziyaret edildim.

Bu illegal göçmenlerin suç dosyaları oldukça kabarık ve geçmişte defalarca sınır dışı edilmişler.

Bu cinayetlerin her biri engellenebilirdi.

Hükümetimiz işini yapmayı reddettiğinden Amerikalıların güzel hayatları kendilerinden çalınmıştır. Eğer hükümet göçmen yasalarını uygulasaydı hayatlarını kaybeden Amerikalılar bugün hala hayatta olabilirlerdi.

Bu nedenle, yemin ederek başkanlık görevini üstlendiğim günden bugüne kadar göçmen yasaları ve sınırlarımızın korunması ile savunulmasıyla ilgili yasaları yeniden düzenliyorum.

Bu cesur Amerikalılar, Beyaz Evde beni ziyaret ederek Kongre’nin seçim kampanyası esnasında savunduğum iki yasayı onaylamasını talep ettiler. Yürürlüğe girdiği takdirde bu yasalar, sayısız Amerikalının hayatlarını kurtaracaktır. İlk yasa, daha önce beş kez sınır dışı edilen bir illegal göçmen tarafından öldürülen Kate Steinle’nin adı verilen Kate Yasasıdır. Bu yasa,  ülkeye defalarca illegal yollardan girenlere uygulanacak cezaları artıracaktır.

İllegal bir göçmen tarafından öldürülen Kate Steinle

Suçlulara sığınma hakkını ortadan kaldıran ikinci yasa, tehlikeli ve suçlu yabancıları federal kolluk kuvvetlerine teslim etmeyen mahkemelere federal ödeneklerin verilmesini engelleyecektir.

Perşembe günü, memnuniyetle bildirmek isterim ki bu iki yasa Temsilciler Meclisinde onaylanmıştır. Bu, kamu ve ulusal güvenliğimizi sağlama yolunda atılan çok önemli bir adımdır.

Bu kritik yasalar üzerindeki çalışmaları nedeniyle Adalet Komitesi Başkanı Bob Goodlatte’ye teşekkür etmek istiyorum, yakında yeni önemli yasal düzenlemeler de ele alınacaktır. Hayat kurtaracak olan bu tedbirlerin alınmasında gösterilen liderlik için de teşekkür etmek istiyorum.

Şimdi, Senatoya bu yasaları mümkün olan en kısa zamanda onaylaması ve imzalanmak üzere bana göndermesi için sesleniyorum. Ülkemizin güvenliğe ihtiyacı var. Ve her iki partinin üyelerine, bu korkunç ve duygusuz suçların bir daha asla işlenmemesi için kurbanlar ile birlik içinde hareket etmeleri için sesleniyorum.

Yasa, basit bir seçenek sunmaktadır: ya Amerikalıların hayatlarını koruma ve kurtarma ya da masumların hayatlarını tehdit eden yabancı suçluları koruma ve rahatlatma yönünde oy verilecektir ve onlar uzun süreden beri korunmakta ve kollanmaktadır.

4 Temmuza yaklaştığımız bu günlerde, özgürlüğümüze şimdi her zamankinden çok daha fazla değer veriyoruz. Özgürlüğün temeli hukukun üstünlüğüdür. Hukukun üstünlüğü, Anayasamızın temelini ve yaşam tarzımızın esasını oluşturmaktadır.

Bu Bağımsızlık gününde dostlarımız ve sevdiklerimizle çok değerli olan zamanlar geçirirken, bu yıl masalarında boş bir sandalye olacak olan aileleri unutmayalım.

Ve bu andan itibaren, Amerikalıların hayatlarını korumaya, savunmaya ve kurtarmaya yemin edelim.

Teşekkür ederim.

https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2017/06/30/
president-donald-j-trumps-weekly-address

 oledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Mısır’ın ilk seçilmiş başkanı Morsi’nin ölüm cezasıyla sonlanan öyküsü

Mısır’ın ilk seçilmiş başkanı Morsi’nin ölüm cezasıyla[1] sonlanan öyküsü Yazar: Patrick Kingsley, 1 Haziran 2015 Çeviren: Ercan Caner, Ankara-Türkiye, 7...

Yer Tesiri İçinde/Dışında (IGE/OGE) Havır ve Resirkülasyon

Yer Tesiri İçinde/Dışında (IGE/OGE) Havır ve Resirkülasyon Helikopterler uçmazlar. Onlar kendilerine hizmet edene kadar havayı döverler.   Helikopterler uçaklardan tamamen...

Kapat