Sun Savunma

KAÇTA KAÇIN CUMHURBAŞKANI?

GÜNCEL POLİTİKA 13 Temmuz 2017 - 6:11 0 YORUM YAPILDI

KAÇTA KAÇIN CUMHURBAŞKANI?

KAÇTA KAÇIN CUMHURBAŞKANI?

Yazar: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 10 Temmuz 2017

G-20 zirvesine katıldığı Almanya’da, Türk vatandaşları ile buluşmasına izin verilmemesi hakkındaki yorumunun sorulduğu bir soruya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aşağıdaki cevabı vermiştir.

“Alman yönetimi, benim burada salon toplantısı yapmama müsaade etmediler. Buna tahammül edemediler. Acaba bunu hangi özgürlük anlayışla bağdaştıracağız. Türkiye Cumhuriyeti halkının yüzde 52’sinin oyunu almış bir Cumhurbaşkanı’na Almanya’da konuşma izni vermeyenler, kusura bakmasınlar, özgürlüklerden bahsedemezler. Bu bumerang gibi döner, kendilerini vurur. Salon toplantısını bırakın, telekonferansla buradaki vatandaşlarıma seslenmeme müsaade etmemişlerdir. Ancak PKK terör örgütünün dağdan bağlantı yapmasına izin vermişlerdir. Polis kordonu altında PKK paçavralarıyla yürüyüşlere izin verenler, buradaki meşru derneklere müsaade etmiyorlar. Bakın şu anda Türkiye’de ana muhalefet partisinin düzenlemiş olduğu sözde bir adalet yürüyüşü var, devam ediyor. Hâlbuki sözde adalet yürüyüşünü yapanlar partilerinin içinde genel başkanlığa aday olanlara adaylık hakkı vermiyorlar. Bu tür gariplikleri yaşıyoruz, fakat bunların hepsini aşacağız.” Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Sayın cumhurbaşkanımız, siz her ne kadar 55.701.719 kayıtlı seçmenin %73,72’sinin katıldığı ve 41.284.822 oy kullanıldığı cumhurbaşkanlığı seçiminde katılanların %51,79’unun (21.381.409) oyunu almış olsanız da ve bu sayı kayıtlı seçmen sayısının yaklaşık olarak %38’ine karşılık gelse de siz, seçime çeşitli nedenlerle katılmayan %26,22 oranındaki Türk vatandaşları dahil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, yani Türk halkının yüzde 100’ünün cumhurbaşkanısınız. Aslında hiç matematik hesapları yapmaya gerek yok; cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılmıştır ve siz Türk halkının tercihi doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti halkının tamamının CUMHURBAŞKANISINIZ! Almanlar Türkiye Cumhuriyeti halkının yüzde 52’sinin oyunu almış Recep Tayyip Erdoğan’a değil, Türkiye Cumhuriyeti halkının Cumhurbaşkanına konuşma izni vermemiştir. Ve bu sorun sizin ve %52’nin problemi değil, ben dahil bütün Türk halkının problemidir.

 oledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Kadınının son kullanma tarihi geçti mi? Yeni bir tane al!

Kadınının son kullanma tarihi geçti mi? Yeni bir tane al! BOYNUZ ADAYI İMAMDAN İNCİLER Yazan: CLARION PROJECT, 5 EKİM 2017...

THY NEREYE GİDİYOR

THY NEREYE GİDİYOR? Ercan Caner, Ankara-Türkiye, 11 Ocak 2017 THY ‘‘Batman v Superman Adaletin Şafağı’’ filmine sponsor oldu. www.yolsuzluk.com Türkiye...

Kapat