Sun Savunma

Sahte Darbe: Türk Ordusundaki Darbeciler Kebapçıda Mangal Partisi Düzenleyemediler

GÜNCEL POLİTİKA 05 Ağustos 2016 - 16:05 0 YORUM YAPILDI

Sahte Darbe: Türk Ordusundaki Darbeciler Kebapçıda Mangal Partisi Düzenleyemediler

Sahte Darbe: Türk Ordusundaki Darbeciler Kebapçıda Mangal Partisi Düzenleyemediler

16/07/2016 09:31:50

 

Chilli Sauce – Şili Sosu

şili sosu

 

İSTANBUL – Türkiye – Türk ordusu içindeki sahte darbe girişimini planlayan grup, Türk Silahlı Kuvvetlerini çok zayıf bir duruma soktu ve hadım edilmiş pısırıklara döndürdü.

Türkiye’nin anti demokratik ve despot başkanı Erdoğan’a karşı yapılan acınası ve sınırlı darbe girişimi korkaklık ve teslimiyetin tam bir örneği. Darbeci askerlerin Erdoğan yanlısı gruplara teslim olduğu görüntüler, orduyu bütün gücünden arındıran Erdoğan tarafından yıllarca yıpratılan ordunun imajı için üzücü bir leke.

Türkiye’nin kurucusu Kemal Atatürk tarafından getirilen laik yönetim anlayışını yeniden kazanmak için İslamcı Erdoğan’ın mümkün olan bütün imkânlar kullanılarak iktidardan uzaklaştırılması gerekli, fakat gelecek sefer tam bir askeri darbe olacak, sınırlı bir darbe değil.

Neden Türkiye’de bir askeri darbe gerekli? Çünkü Erdoğan medyadaki bütün demokratik ifade özgürlüğünü ortadan kaldırdı ve her şeyi kendi propagandası için çarpıttı. Erdoğan’ınki gibi katılımcı olmayan, korku ve totaliter kontrolün hüküm sürdüğü ve otoriter haydutluğun egemen olduğu bir ortamda, sözde demokratik olarak adlandırılan seçimler yapılamaz. Günümüzün despot Erdoğan’ının başkan olarak hiçbir görevi yok ve Türkiye’yi aşırı İslamcı bir rejime doğru sürüklüyor.


Bu askeri darbe girişiminin Erdoğan’ın popülaritesini artırmak için iyi planlanmış sahte bir darbe olduğu da ileri sürülebilir. Askerlerin böylesine kolay teslim olmaları, bu girişimin gerçek bir darbe olmadığının ve Erdoğan tarafından popülaritesini artırmanın yanı sıra, orduyu tasfiye etmek ve Türk Silahlı Kuvvetlerini iyice etkisiz hale getirmek maksadıyla organize edilen bir tiyatro olduğunun göstergesidir.

Darbenin nedeni ne olursa olsun, kesin olan bir şey var ki, Türk Silahlı Kuvvetleri artık dünya sahnesinde çok zayıf görünmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk-3

 

Bu mizah yazısı, Londra – İngiltere merkezli The Daily Squib mizahi online sitesinde yayımlanmıştır. Site, 01 Nisan 2007 tarihinde kurulmuştur, ilgi alanları dünya politikaları, bilim, teknoloji, iş dünyası, spor ve sağlıktır.

Yazının orijinaline aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

http://www.dailysquib.co.uk/world/20104-fake-coup-turk-army-plotters-couldnt-organise-barbecue-kebab-shop.html

ÇN: Böylesine salakça bir yazıyı emek harcayarak çevirmemin nedeni: Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetlerini bu duruma düşüren ve elin maskarası yapan darbeci asker bozuntularının okumalarını ve utanma hisleri kalmış ise utanmalarını sağlamaktır. Yazının orijinaline yapılan yorumlar darbenin sahte olup olmadığıyla ilgili tartışmalarla doludur. Haşhaşiler, siz darbenin sahte olmadığını biliyorsunuz! Biliyorsunuz değil mi? Yoksa sizde emin değil misiniz? Neyse, düşünüp doğruyu bulacak çok zamanınız var…oledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Erdoğan’ın Lozan Antlaşması Çıkışına Atina’dan Cevap

Erdoğan’ın Lozan Antlaşması Çıkışına Atina’dan Cevap Çeviren: Ercan Caner Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1923 yılında imzalanan ve Osmanlı...

Mısır’ın ilk seçilmiş başkanı Morsi’nin ölüm cezasıyla sonlanan öyküsü

Mısır’ın ilk seçilmiş başkanı Morsi’nin ölüm cezasıyla[1] sonlanan öyküsü Yazar: Patrick Kingsley, 1 Haziran 2015 Çeviren: Ercan Caner, Ankara-Türkiye, 7...

Kapat