Sun Savunma

Helikopter Geliştirilmiş Görüş Sistemlerinde FAA-Elbit Ortaklığı

HAVACILIK 19 Nisan 2017 - 22:27 0 YORUM YAPILDI

Helikopter Geliştirilmiş Görüş Sistemlerinde FAA-Elbit Ortaklığı

Helikopter Geliştirilmiş Görüş Sistemlerinde FAA-Elbit Ortaklığı

Yazar: James T. McKenna | 4 Nisan 2017

Çeviren: Ercan Caner |Sun Savunma Net |10 Nisan 2017

Elbit Systems’ SkyVis.

Elbit Systems firması, FAA (Federal Aviation Administration) ile birlikte helikopterlerde gelişmiş görüş sistemlerinin geliştirilmesi maksadıyla işbirliği yapacağını ve kendi imali olan Heli-ClearVision sisteminin, FAA’nin Atlantic City, New Jersey’deki Teknik Merkezinde, Sikorsky S-76 modeli bir helikoptere entegre edileceğini açıklamıştır.

İsrail, savunma, anayurt güvenliği ve ticari ürün üreticisi Elbit Systems firması, yapılan çalışmanın havalimanlarında bulunan pistlere yaklaşmanın yanı sıra kara ve deniz üzerinde bulunan helikopter panellerine yaklaşmalarda da kendi geliştirdiği, gelişmiş görüş sistemlerinin kullanılmasını kapsadığı açıklamasını yapmıştır. Firma yetkilileri, helikopter uçuşlarının kendine has özelliklerinin dikkate alındığını ve tipik baş üstü göstergelerine ilave özelliklerin de Heli-ClearVision sitemine eklendiğini vurgulamaktadırlar.


Yapılan anlaşmaya göre Elbit System firması, FAA envanterinde bulunan S-76 modeli helikopterin, firma tarafından geliştirilen Heli-ClearVision ve Synthetic Vision System (Sentetik Görüş Sistemi) ve Combined Vision System (Birleştirilmiş Görüş Sistemi) gibi alt sistemlerinin değerlendirilmesi maksadıyla kullanılacağını ifade etmektedir.

Operasyonel konseptlere ilave olarak yapılacak değerlendirmeler, alet yaklaşmalarının görerek yaklaşma safhalarında görsel referans ve ipuçları muhafaza etmek için gereken sensör kriterlerinin irdelenmesi ve görerek uçuşlarda uçuş emniyetinin geliştirilmesini kapsayacaktır.

Elbit System firması, FAA ile birlikte yürütülecek çalışma ve değerlendirme esnasında farklı hava şartları, gündüz ve gece, yatay seyrüsefer ve dikey yönlendirmeli lokalizer performans yaklaşmaları dahil farklı yaklaşma yöntemleri ile uçuşlar icra edileceğini ifade etmektedirler.

Bütün uçuculara emniyetli uçuşlar dilerim.

 oledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır. Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
ABD’nin Vizeleri Askıya Alması Sonrasında Türk Lirası Sallantıda

ABD’nin Vizeleri Askıya Alması Sonrasında Türk Lirası Sallantıda Büyükelçilik çalışanının tutuklanması müttefikler arasındaki gerilimi daha da tırmandırdı!   Yazar: Mehul...

Yoksa Dünya Yuvarlak Değil mi?

Yoksa Dünya Yuvarlak Değil mi? Onlara göre aya iniş asla gerçekleşmedi. Gerçek sonrası dönemin diğer bir işareti mi? Yazar: Roy...

Kapat