Mısır Devlet Başkanlığı Seçimi

ABD Yine Kutladı

Mısır Devlet Başkanlığı Seçimi

 

Heather Nauert, Birleşik Devletler Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, 2 Nisan 2018

Çeviren: Ercan Caner, Sun Savunma Net, 5 Nisan 2018

 

Sisi, Suudi Kralı ve Trumplar. Foto: TPM

Yeniden seçilmesi sonrasında, Devlet Başkanı Abdelfattah al-Sisi ile, temel haklar ve özgürlüklere saygı duyma ve korumayı teşvik ederken, stratejik ortaklığımızı geliştirmek ve ortak zorluklarımıza karşı gelmek maksadıyla, birlikte çalışmayı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Birleşik Devletler, Mısır ile olan güçlü ortaklığına değer vermektedir ve paylaştığımız hedefleri geliştirmek için çalışmayı sürdürecektir.


Seçimlere hazırlık safhasında meydana gelen ifade ve toplanma özgürlükleriyle ilgili sınırlamalar hakkındaki haberleri notumuza aldık. Mısırlıların politik katılımı için fırsatları genişletmeyi teşvik etmeye ve insan haklarını korumanın önemini ve Mısır’daki sivil toplumun hayati rolünü vurgulamaya devam edeceğiz.

Çevirenin Notları: Birleşik Devletler Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert’in basın açıklaması aslına sadık kalınarak çevrilmiştir. Sayın okuyuculara bu açıklamayı, Sun Savunma Net sitesinde yayınlanan ‘‘Trump’ın Yardımı ve Mısır’ın Seçim Maskaralığı’’ başlıklı yazı ile birlikte okumalarını tavsiye ediyorum (https://sunsavunma.net/trumpin-yardimi-ve-misirin-secim-maskaraligi/).

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.

Bir Cevap Yazın