Sun Savunma

ASKER GİBİ ÖLMEK

SAVUNMA 25 Ekim 2017 - 23:31 0 YORUM YAPILDI

ASKER GİBİ ÖLMEK

ASKER GİBİ ÖLMEK

Bir savaşta ölmek onur, canlı kalmak ise bir ayrıcalıktır.

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 25 Ekim 2017

16 Şubat 2013 tarihinde kanunda yapılan bir düzenleme ile, Türk Silahlı Kuvvetlerinde 16 Şubat 2013 tarihinde görevde olan ve bu tarihten sonra emekli olan 1998 yılı ve daha eski nasıplı personelin eski/ateş gücü düşük ve teknolojik/ekonomik ömrünü dolduran silahlarının ateş gücü yüksek tabanca ile değiştirilmesi hedeflenmiştir.

Çift yönlü bir fayda söz konusudur. Türkiye’de tabanca üreten birçok yerli firma bulunmaktadır ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yürütülen Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi ile bu firmalar ürettikleri tabancaları silahlı kuvvetler ve emniyet teşkilatı personeline aktarabilecektir.


Personel ise, eski ve ateş gücü düşük tabancalardan kurtulacak ve yerine milli firmalarımız tarafından imal edilen yeni, modern ve ateş gücü yüksek tabancalarına kavuşacaktır.

Nedeni bilinmez bu proje bir türlü hayata geçirilememiştir. Nereden mi biliyorum? 16 Şubat 2013 tarihinde halen görevde olan bir subay olarak, düzenleme kapsamında yerli tabanca alma hakkım olduğundan ve bu tabancayı henüz alamadığımdan.

Bu anlamlı projenin süratle hayata geçirilmesi ve ateş gücü yüksek tabancaların icra ettikleri görevler gereği her an tehdit altında olan personele en kısa zamanda verilmesi gerekmektedir.

Tabancalar ayırım gözetmeksizin; subay, astsubay ve uzman erbaşlar dahil bütün personele verilmeli ve bu personelin kendisini, özellikle terör örgütü tarafından kurulan HAİN PUSU’larda koruması sağlanmalıdır.

Asker, kahpe bir pusuya düştüğünde, kendisine arkadan ateş edildiğinde dahi silahını çekerek karşılık vermek ister. Ve bunu yapmak onun en doğal hakkıdır. Sayın yetkililere problem neyse çözmelerini ve askerlere, NATO testlerini altıya katlayan tabancaları vererek, ‘‘ASKER GİBİ ÖLME ŞANSINI’’ en kısa zamanda sağlamalarını tavsiye ediyorum.

 oledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
error: İntihal saygısızlıktır ;)
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Bill Clinton’un Gayri Meşru Oğlu DNA Testi için Monica Lewinsky’den Yardım İstedi

Bill Clinton’un Gayri Meşru Oğlu DNA Testi için Monica Lewinsky'den Yardım İstedi SARAH WESTWOOD (@SARAHCWESTWOOD) • 1/11/2016 Çeviren: Ercan caner Uzun zamandan beri...

14 Yaşındaki Suriyeli Mülteci Kızın Çocuk Evliliğine Karşı Savaşı

14 Yaşındaki Suriyeli Mülteci Kızın Çocuk Evliliğine Karşı Savaşı Brenda Stoter 22 Eylül 2016 Ürdün - Zaatari Mülteci Kampında yaşayan...

Kapat