Sun Savunma

Tabancanız Bir Tüfeğe Dönüşüyor

SAVUNMA 09 Kasım 2016 - 11:59 0 YORUM YAPILDI

Tabancanız Bir Tüfeğe Dönüşüyor

Tabancanız Bir Tüfeğe Dönüşüyor

Yazar: David Israel

Çeviren: Ercan Caner

lockhart-tactical

Kiryat Shmona – İsrail merkezli ateşli silah üreticisi CAA Tactical firması, Glock ve daha birçok model tabancayı bir tüfeğe dönüştüren, Micro Roni® isimli ürününü piyasaya sürdüğünü açıkladı. Firma tarafından piyasaya sürülen yaklaşık 300 ABD doları fiyatındaki yeni kit, Glock modeli tabancaların yanı sıra, Beretta, CZ, Glock, H&K ve Sig Sauer modeli tabancalarda da kullanılmaktadır.

Micro Roni® bir tabancayı tüfeğe dönüştüren piyasaya sürülen en yeni kittir. Tabancalar ile birlikte kullanılmak üzere geliştirilen hafif ve sağlam platform alüminyum polimer gövdelidir. Katlama sistemi ve atış sıhhatini artırmak maksadıyla ilave bir dipçik, optik görüş sistemi, gece görüş cihazı ve lazer görüş sistemi kit kapsamına dâhil edilmiştir. Micro Roni® kiti Glock tabancanın sökülmesini gerektirmemektedir, 3. veya 4. nesil Glock modeli bir tabanca kitin içerisine sokularak saniyeler içerisinde kullanıma hazır hale gelmektedir.


Micro Roni® kitini üreten CAA Tactical firması web sitesinde yaptığı açıklamada misyonlarının, dünya çapında sağlam ve operasyonlarda denenmiş ateşli silah aksesuarları imal eden bir firma olmak olduğunu açıklamaktadır. Firma bünyesinde İsrail ordusundan profesyonel atıcılar, terör uzmanları ile keşif ve komando personeli görev yapmaktadır.

roni-donusum-kiti

RONI® dönüşüm kiti, tabanca atışlarında atıcıya daha iyi bir kavrama ve atış sıhhati sağlamak üzere tasarlanan birçok aksesuardan oluşan bir kittir. Beretta, CZ, Glock ve daha birçok tabanca ile birlikte kullanılabilir. Kitin kullanılması atıcıya daha uzun menzil, hedefi daha süratli görebilme ve 75 metreye kadar olan hedefleri etkili bir şekilde ateş altına alma imkân ve kabiliyetleri sağlamaktadır.

CAA Tactical firması tarafından geliştirilen RONI® dönüşüm kitinin özellikleri ve sağladığı avantajlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Tabanca 6 saniye içerisinde atışa hazır duruma gelmektedir,
  • Tabancanın kit ile kullanılması için sökülmesine gerek yoktur,
  • Dürbün ve gece görüş nişangâhları mevcuttur,
  • İlave aksesuarlar için üç adet ray sistemi eklenmiştir,
  • 5 mm çapa kadar susturucular ile birlikte kullanılabilir,
  • Katlanabilir ve sökülebilir dipçik ile donatılmıştır,
  • İlave şarjör tutucusu mevcuttur,
  • Çok yönlü tetik muhafaza emniyeti ve
  • Çok yönlü, kolay ve hızlı şarjör değiştirme.

CAA Tactical firması tarafından geliştirilen RONI® dönüşüm kiti ile ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten erişilebilir.

https://www.caagearup.com/roni-pistol-carbine-conversion#

CAA Tactical firması tarafından geliştirilen RONI® dönüşüm kitinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LR-4NMNYP3soledya
Levent Kağan Türk
levent@oledya.com

Mersin ilinde faaliyet gösteren Oledya Reklam & Tasarım Ofisi firması çatısı altında Reklam&Matbaa, Profesyonel fotoğraf çekimi, Video Prodüksiyon ve Proje bazlı dekoratif ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır.
Aynı zamanda Sun Savunma Net sitesinde editörlük yapmaktadır. e-posta: levent@oledya.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAP

Abone Olun

Savunma, Havacılık, Teknoloji, Analiz, Güncel Haber, Politika ve Sağlık kategorilerinde yayınlanan güncel makalelerimizi kaçırmamak için e-posta listemize abone olun.
%d blogcu bunu beğendi:
Devamını oku:
Avrupa’nın İslami Geleceği

Avrupa’nın İslami Geleceği Avrupalı liderler ülkelerinin bazı bölgelerinin düşman arazisine dönüşmesini kabul ettiler. Demografik bir felaketin gerçekleşmekte olduğunun farkındalar. 20-30...

Sınırsız Enerji: Nükleer Füzyonda Yeni Rekor Kırıldı

Sınırsız Enerji: Nükleer Füzyonda Yeni Rekor Kırıldı Ercan CANER, 1 Kasım 2016 NÜKLEER FÜZYONUN STABİLİZASYONU Nükleer fizyon reaktörlerinin ne olduklarını anlamamızın üzerinden...

Kapat