Yeni Zelandalı Caniden Donald Trump’a Övgü

 

Yeni Zelandalı Caniden
Donald Trump’a Övgü

 

Ercan Caner, Sun Savunma Net, 18 Mart 2019

 

 

Yeni Zelanda’nın Christhchurch kentinde 50 Müslümanı öldüren Avustralya doğumlu, Yeni Zelandalı cami saldırganı, saldırıdan hemen önce, Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump ve 2011 yılında 77 kişiyi öldüren Norveçli Anders Breivik’i öven bir bildiri yayınlamıştır.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison tarafından bir ‘‘Nefret Çalışması’’ olarak nitelendirilen ve Christhchurch kentindeki iki camide, ibadet eden Müslümanları acımasızca katleden caninin yayınladığı 74 sayfalık bildiride, Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump övülerek, ‘‘Yenilenen beyaz kimliği ve ortak amaç sembolü’’ olarak göklere çıkarılmıştır.

Halen tutuklu olan 28 yaşındaki Müslüman katili, Breivik’le de kısa bir temas gerçekleştirdiğini ve Norveçli katilin yakınlarından işlediği cinayetleri öven mesajlar aldığını iddia etmiştir.

Avustralya doğumlu Yeni Zelandalı katil yayınladığı bildiride, göçmenlere ve çok kültürlülüğe karşı çıkmakta ve giderek kaybolan beyaz, Avrupalı ve Batı dünyası kültürünü kötülemektedir.

Sun Savunma Net ailesi, saldırıda hayatlarını kaybeden Müslümanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Yazar Profili

Ercan Caner
Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir.
Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını
sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri
(2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO
deneyimlerine sahiptir.

Bir Cevap Yazın